O firmie:


Nazwa firmy: Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz

Domena: https://markiewiczfizjo.pl/

Adres: Karnowska 12A

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Telefon: 601-982-237Opis:


Fizjoterapia to popularna forma rehabilitacji medycznej, która obejmuje metody lecznicze wykorzystujące zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Dzięki dostarczaniu ciału pacjenta odpowiednich bodźców i działań fizjoterapia poprawia stan zdrowia oraz powoduje zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych. Zastosowanie odpowiednio dobranych metod fizjoterapeutycznych umożliwia zminimalizowanie bądź redukcję źródła dysfunkcji, dzięki czemu organizm pacjenta jest w stanie osiągnąć największą możliwą wydolność lub zostać całkowicie wyleczony. 

Niektóre metody fizjoterapeutyczne można z powodzeniem stosować u osób w każdym wieku, w tym u niemowląt i dzieci. Jedną ze sprawdzonych metod stosowanych w rehabilitacji najmłodszych jest metoda NDT-Bobath, która została stworzona w latach 40. XX wieku w Londynie przez fizjoterapeutkę Bertę Bobath i jej męża Karela, neurologa. Metoda ta była rozwijana i modyfikowana na przestrzeni dziesięcioleci wraz z rozwojem wiedzy medycznej, głównie z zakresu neurofizjologii oraz przebiegu prawidłowego i nieprawidłowego rozwoju ruchowego u dzieci.

Autorzy metody NDT-Bobath opracowali ją w oparciu o szczegółową analizę zachowania dzieci z porażeniem mózgowym. Zaobserwowali, że sposób, w jaki porusza się takie dziecko, jest przyczyną jego dalszego nieprawidłowego rozwoju. Doszli do wniosku, iż dziecko z jakąkolwiek niesprawnością ruchową nieprawidłowo czuje własne ciało i niewłaściwie wykonuje poszczególne ruchy. Opracowaną przez siebie terapię zaczęli prowadzić w taki sposób, aby poprzez ćwiczenia i codzienne funkcjonowanie eliminować złe wzorce ruchowe, a utrwalać dobre.

Obecnie z wykorzystaniem metody NDT-Bobath jest prowadzona rehabilitacja dzieci w Bydgoszczy, której celem jest przygotowanie dziecka z zaburzeniami ruchowymi do jak najbardziej samodzielnego funkcjonowania. Reprezentująca gabinet Rehabilitacja Dzieci Aleksandra Markiewicz jest certyfikowaną terapeutką, która na podstawie zdobytej dotychczas gruntownej wiedzy oraz doświadczenia w pracy z dziećmi fachowo ocenia, czy ruchy wykonywane przez dane dziecko są prawidłowe czy też nie, a następnie umiejętnie wypracowuje właściwe nawyki podczas rehabilitacji.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Bruno Czarnecki
Źródło:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu